لطفا یک منو را به مکان منوی اصلی زیر اختصاص دهیدمنو

تست روانشناسیروانشناسی و موفقیت

چه اشکالی را بیشتر دوست دارید؟+تست

۱۳۹۳۴۸۹۷۷۳_qssi7pok-440x250_thl

چه شکلی را بیشتر دوست دارید؟

شاید شما هم جزو افرادی هستید که در دوران تحصیل درس هندسه برایتان هیچ جذابیتی نداشته و احتمالا از شنیدن نام آن بیزارید، ولی چند لحظه این موضوع را فراموش کنید.

سپس ساده‌ترین اشکال هندسی را به خاطر آورید مربع، مستطیل، مثلث، دایره و منحنی. سپس خیلی سریع و بدون این‌که زیاد به مغزتان فشار بیاورید، شکلی را انتخاب کنید که بیشتر از همه می‌پسندید. در حقیقت یک تست روان‌شناسی پیش روی شما قرار دارد که با توجه به انتخاب‌تان به سرعت نشان می‌دهد شما در زندگی چه طور آدمی هستید و در چه مشاغلی احتمال موفقیت‌تان بیشتر است.

مربع: چنین افرادی بسیار مرتب و منظم هستند و به کارهای گروهی علاقه دارند. برای شروع هر کاری تمام جوانب آن را در نظر می‌گیرند و سپس با برنامه‌ریزی دقیق، خود را برای آن کار آماده می‌کنند. به ندرت در این افراد خلاقیت و ابتکار دیده می‌شود و همیشه سعی می‌کنند که در یک مسیر مشخص شده گام بردارند.

مستطیل: اصول‌گرایی، مشخصه بارز این افراد است. آن‌ها نیز نظم و ترتیب را دوست دارند ولی آن را بیشتر از طریق سازماندهی‌های دقیق اجرا می‌کنند. این امر سبب می‌شود که راه‌های مناسبی را انتخاب و همه قواعد و مقررات را بررسی کنند. اگر وظیفه‌ای را به این اشخاص محول کنید ابتدا آن را به خوبی سازماندهی می‌کنند تا اطمینان یابند که به طور اصولی اجرا خواهد شد.

مثلث: اشخاصی که شکل مثلث را انتخاب می‌کنند هدف‌گرا هستید. آن‌ها از برنامه‌ریزی قبل از انجام کارها لذت می‌برند و به طرح موضوعات و برنامه‌های بزرگ و بلندمدت تمایل نشان می‌دهند، اما ممکن است جزییات را فراموش کنند. اگر کاری را به عهده آن‌ها بگذارید ابتدا هدفی را برای آن تعیین و سپس با برنامه‌ریزی کار را آغاز می‌کنند.

دایره: چنین افرادی اجتماعی و خوش‌صحبت هستند، هیچ لحن خشنی ندارند و امور را به وسیله صحبت کردن تحت کنترل خود در می‌آورند. ارتباطات اولین اولویت آن‌ها در زندگی است. مطمئن باشید که اگر وظیفه‌ای به آن‌ها محول شود آن‌قدر درباره آن صحبت می‌کنند تا هماهنگی لازم ایجاد شود.

منحنی: خلاقیت در این قبیل افراد موج می‌زند و اغلب اوقات کارهای جدید و متفاوت را ارایه می‌دهند. نظم و ترتیب برایشان کسالت‌آور است و اگر تکلیف را برای آن‌ها در نظر بگیرید، ایده‌های خوب و مشخصی را برای آن‌ها ابداع می‌کنند.

به طور کلی افرادی که سه شکل اول یعنی مربع، مستطیل و مثلث را انتخاب می‌کنند در جهت مسیر ویژه در حرکت هستند و کارها را به طور منطقی و اصولی انجام می‌دهند ولی ممکن است خلاقیت کمی داشته باشند.

اما گزینش دایره و منحنی نشان‌دهنده خلاقیت و برون‌گرایی است. چنین افرادی به موقعیت‌های جدید و سایر افراد دسترسی پیدا می‌کنند ولی چندان اصول‌گرا و قابل اعتماد نیستند.

کاربرد تست:

این تست برای ارزیابی افراد نسبت به موقعیت شغلی‌شان کاربرد دارد و یا به منظور پی بردن به این نکته که اشخاص مختلف تا چه حدی می‌توانند با هم کار کنند. اگر شما به شدت علاقه‌مندید که یک کار خاص و اصولی را انجام دهید یک فرد مربع‌دوست، می‌تواند همکار خوبی برایتان باشد.

همچنین این‌گونه افراد برای کار در دوایر حسابرسی هم کاملا مناسبند. اگر کارها نیاز به سازماندهی گروهی داشته باشد مثلث دوستان در پیشبرد فعالیت‌ها موفق خواهند بود.

منبع : رزیتا شاهرخ،  مجله موفقیت

بازنشر : پورتال روانشناسی برتر

ارسال پاسخ

ravanshenasibartar
سلام . به وب سایت روانشناسی برتر دات کام خوش آمدید . امیدواریم شما کاربر همیشگی سایت برتر باشید . با ارزوی بهترین ها