پرتال روانشناسی
محبوب کن - فیس نما
 • روانشناسی و موفقیت
 • تغذیه سلامت
 • رابطه و ازدواج
 • زیبایی و سلامت
 • عکس نوشته موفقیتی
 • معرفی و دانلود کتاب
 • معرفی کتابی برای چگونگی شکوفا کردن استعداد بـچه ها

  مجموعه : روانشناسی و موفقیت , معرفی و دانلود کتاب

  کتابـی در مورد چگونگی شکوفا کردن استعداد بـچه ها

   

  هوش و خلاقیت دو lمشخصه اساسی هستند که همواره سبب پیشرفت و موفقیت انسان می شوند . ملت هایی که انسانهای آن باهوش بوده و خلاقیت  خیلیی دارند و با توجه به هوش و خلاقیت  انسانها ، کار را به افراد ماهر سپرده اند ، از سایر ملتها جلو افتاده و به پیشرفت های خیلیی دست یافته اند.

  بر این اساس باید به هر کس متناسب با توانایی ها و استعدادهای او آموزش داد . افراد باهوش و خلاق کسانی هستند که پیشرفت های عظیم علوم مختلف اعم از علوم زیستی ، ریاضیات ، پزشکی و یا ادبیات و هنر مدیون کوشش های آنهاست ،آنان هستند که پیشرفت علم و فناوری را در همه جوامع بشری به عهده دارند .

  در دیدگاه های سنتی ، هوش و خلاقیت امری ذاتی تلقی می شدند . پدران و مادران بر این باور بودن که کودکان بر اساس برنامه ی از پیش تنظیم شده ذاتی رشد می کنند و محیط نمی تواند موجب تسریع یا کند شدن هوش و خلاقیت شود اما امروزه می دانیم که این دیدگاه درست نمی باشد . به عبارت بقیه ی محیط می تواند در پرورش هوش و خلاقیت ، نقش مهمی داشته باشد . خانواده نخستین محیطی است که موجب رشد فکری یا شناختی کودکان می شود . بنابراین اولیا می توانند با به کار بستن روش های مختلف به پرورش یاشکوفایی توانایی های شناختی فرزندان خود کمک کنند .

  این کتاب به پدران و مادران یاد می دهد که چطور می توانند با استفاده از روش های شناخته شده علمی و تخصصی ، استعدادهای فرزندان خود را به خوبی شکوفا کنند و سطح هوش و خلاقیت آنان را بالا ببرند. شاید اولیای باشند که ناخواسته و ندانسته مانع رشد شناختی کودکان خود می گردند و نمی دانند که ذهن رو به رشد کودک چه نیازهایی دارد .

  محیط می تواند در پرورش هوش و خلاقیت ، نقش مهمی داشته باشد . خانواده نخستین محیطی است که موجب رشد فکری یا شناختی کودکان می شود . بنابراین اولیا می توانند با به کار بستن روش های مختلف به پرورش یاشکوفایی توانایی های شناختی فرزندان خود کمک کنند .کودکان تفاوت های خیلیی با یکبقیه ی دارند و محیط زندگی آنان نیز متفاوت است . هم‌چنان که افراد از نظر وضع ظاهری و قیافه با یک‌بقیه ی متفاوتند از لحاظ ویژگی‌های غیرجسمی مثل هوش، خلاقیت و استعداد نیز با همبقیه ی تفاوت دارند. بنابراین نمی توان برای همه کودکان به اصطلاح نسخه ی واحدی پیچید .مسلما شما با توجه به ویژگی های هر کودک می توانید روش های مختلفی برای تقویت هوش و خلاقیت آنان به کار بگیرید . در این کتاب روش های عملی متفاوتی معرفی شده که شما می توانید به تناسب نیاز کودکان خود از این روش ها استفاده کنید .

  کتاب حاضر به نویسندگی موسی کافی در ۱۵۲ صفحه توسط انتشارات سمام منتشر شده است . عناوین نه فصل ذکر شده کتاب عبارتند از :ضرورت توجه اولیا به هوش و خلاقیت فرزندان ،تعریف های هوش و خلاقیت ،عوامل تاثیرگذار بر هوش و خلاقیت ،‌انواع هوش بر اساس دیدگاه های مختلف ،‌ویژگی های کودکان تیز هوش ،‌ سنجش خلاقیت ،قوائد تقویت هوش ،روش های پرورش هوش و روش های رشد خلاقیت در کودکان .هدف از تدوین این کتاب در اختیار قرار دادن روش های جدید برای تقویت هوش و خلاقیت کودکان پیش دبستانی به اولیا است .

  مشخصات کتاب چطور کودکان باهوش و خلاق تربیت کنیم ؟کودکان پیش دبستانی را آماده کنیم نویسنده:موسی کافی ناشر : سمام

   

  تازه های روانشناسی و موفقیت

  Psychology of Success,روانشناسی و موفقیت,خوشبختی,راه های دستیابی به آرزو ها,رمز رسیدن به آینده ,آینده نگری,زندگی مثبت,مثبت نگری,مثبت اندیشی,موفقیت,روانشناسی موفقیت,موفقیت,موفقیت در کار,موفقیت در زندگی,زندگی,افراد موفق,چگونگی بدست اوردن موفقیت,چگونه موفق باشیم,روش های موفقیت,رازهای موفقیت در زندگی,زندگی مثبت,مثبت اندیشی افراد موفق,موفقیت در زندگی روز مره

  • ۵ رازی که زن و شوهر را به هم نزدیک می کند
 • تازه ترین ها
 • پربیننده های هفته
 • پربیننده های ماه
 • روانشناسی برتر در فیسنما