لطفا یک منو را به مکان منوی اصلی زیر اختصاص دهیدمنو

کار آفرینیوب گردی

کارهایی برای شروع روز کاری

کارهایی که باید در شروع روز کاری انجام دهیم

 

کارهایی که باید در شروع روز کاری انجام دهیم

به موقع به سر کار برسید: این مورد ممکن است برای بسیاری از ما بدیهی باشد، اما برخی نمیدانند که دیر رسیدن نه تنها می تواند تأثیر بدی بگذارد بلکه بقیه روز کاری شما را هم خراب خواهد کرد. سر موقع رسیدن یا حتی زودتر رسیدن به محل کار به طرز فکر شما برای ادامه روز کاری کمک می کند و به شما حس کامیابی می دهد.

                  یک نفس عمیق بکشید : بسیاری از افراد به سر کار خود نمی روند بلکه به سمت آن حریصانه هجوم می آوردند. این افراد وقتی را در منزل برای انجام کارهای خانه اختصاص نمی دهند همواره شرایط پر استرسی را برای رفت و آمد به محل کار تجربه می کنند. عاقبت اینگونه افراد شاید دیوانگی باشد! لحظه ای توقف کنید، کمی به خودتان برسید و بیشتر به خودتان توجه کنید نه کار، انجام اینکار معجزه خواهد کرد.

                   قبل از شروع به کار ۵ دقیقه صبر کنید : بعد از یک نفس عمیق به خودتان ۵ دقیقه وقت بدهید تا در جای خود مستقر شوید. انکار روشی خوبی برای تنظیم ریتم و آهنگ روز است. شما باید لحظه ای را برای خودتان قبل از غوطه ور شدن در کار روزانه داشته باشید.

                    هر روز را با یک برنامه کاری تمیز شروع کنید : شما ممکن است مجبور باشید که در یک جلسه یا پروژه ای که از روز قبل باقی مانده است شرکت کنید. سعی کنید با هر روز مانند یک روز تازه رفتار کنید. مسائل به جا مانده از روز قبل را رها کنید و از آنچه در آغاز روز اتفاق می افتد استفاده کنید.

                  دمدمی مزاج نباشید : شما باید به خلق و خوی خود توجه کنید، همینطور به تأثیری که خلق و خوی شما بر دیگران می گذارد. اولین و آخرین چیز در روز کاری اینست که چه موقع هوش هیجانی بیشترین تأثیر را دارد. اگر شما فردی هستید که با بیدار شدن در صبح میانه خوبی ندارید و اغلب صبح ها سرحال نیستید، سعی کنید از اینکار دست بکشید و وقتی به دفتر کار خود میرسید، روحیه مثبتی داشته باشید. اگر یکی دو فنجان چای یا قهوه شما را سرحال می آورد، اینکار را بکنید. اولین ساعت کاری شما می تواند خلق و خوی شما را برای تمام روز تنظیم کند. کمی ترشرویی و بدخلقی در ساعت اولیه کار می تواند کل یک تیم کاری را تحت تأثیر قرار دهد و باعث شود که افراد کار خود را درست انجام ندهند.

 

منبع:hamkarjoo

پرتال سبک زندگی برتر

http://www.ravanshenasibartar.com

ارسال پاسخ

ravanshenasibartar
سلام . به وب سایت روانشناسی برتر دات کام خوش آمدید . امیدواریم شما کاربر همیشگی سایت برتر باشید . با ارزوی بهترین ها