لطفا یک منو را به مکان منوی اصلی زیر اختصاص دهیدمنو

مشاوره روانشناسیوب گردی

پندهایی که قبل از ازدواج باید بدانیم

14بازدید

 

ازدواج مثل دانه‌های برف است که هیچ‌یک شبیه به دیگری نیست. به همین دلیل یافتن مشاوره ازدواج مشخصی وجود ندارد. برای دانستن چیزهایی که شما قبل از ازدواج موفق به آن نیاز دارید، شاید بهترین راه این باشد که از افرادی که ازدواج ‌کرده‌اند مشاوره بگیرید و از آن‌ها بپرسید چه چیزهایی آرزو می‌کردند قبل از ازدواج می‌دانستند. در اینجا ما برخی از این توصیه‌ها اشاره می‌کنیم:

 

به چیزهای کوچک زندگی اهمیت دهید
عشق در ازدواج به معنی هرروز گل به هم هدیه دادن و حرف‌های زیبا گفتن به همسر نیست. کارهای کوچکی مثل اتو کردن لباس‌های همسر بدون غر زدن، وقت گذاشتن با کودک و فرزندان به‌منظور اینکه همسرتان به کارهای شخصی خود بپردازد، شستن ظروف منزل حتی اگر این بار نوبت همسر شما باشد ولی برای او کاری پیش‌آمده باشد، همگی کارهای کوچکی است که عشق را به زندگی شما به ارمغان می‌آورد.

قبل از ازدواج خودت را بشناس
ای‌ کاش قبل از ازدواج برنامه و هدف زندگی خود را تعیین می‌کردم. در دوران قبل از ازدواج افراد فرصت زیادی برای تثبیت زندگی و دستیابی به اهداف تحصیلی، شغلی و اجتماعی خوددارند. بعد از ازدواج ممکن است فرصت کافی برای رسیدن به این اهداف نداشته باشید. پس بهتر است قبل از ازدواج مسیر زندگی خود را تعیین کنید. تحصیل در رشته موردعلاقه، ورزش کردن حرفه‌ای، شناخت شغل و استعداد شغلی خود ازجمله کارهایی است که بهتر است قبل از ازدواج انجام شوند.

ازدواج فقط با عشق پایدار نمی‌ماند
حفظ زندگی مشترک و دستیابی به یک ازدواج موفق مستلزم صرف وقت و تلاش فراوان است. اگر فکر می‌کنید بعد از ازدواج می‌توانید بدون تلاش و کوشش زندگی کنید، احتمالاً زندگی شما به طلاق ختم می‌شود.

تغییرات را بپذیرید به‌جای آنکه با آن بجنگید

چقدر زندگی مشترک شما در آینده متحول می‌شود به‌خصوص وقتی‌که صاحب کودک و فرزند شدید. مهم‌ترین چیز این است که بعد از ازدواج هر دو آمادگی مواجه با تغییرات در زندگی و پذیرش مسئولیت‌های زندگی مشترک را داشته باشید.

برای شناختن زبان قلب همسر خود وقت بگذارید
هر فردی در ازدواج با روش ارتباطی مخصوص به خودش به همسر خویش عشق می‌ورزد. یاد بگیرید همسر شما برای ابراز علاقه و محبت کردن از چه روشی استفاده می‌کند. همچنین رابطه جنسی موضوع مهمی است، آن را در الویت قرار دهید. وقتی در رابطه جنسی با همسر خود مشکل‌دارید و نیازهای مشکلات روانشناسی با همسر است که می‌بایست هرچه زودتر حل شود.

 

ازدواج پایان کار نیست بلکه یک شروع است
حتی بعد از ازدواج شما و همسرتان هر رو در حال تغییر به‌عنوان یک شخص هستید. من قبلاً فکر می‌کردم پس از ازدواج کار تمام است و دیگر نیازی به تغییر در رفتار و نحوه برخورد با همسرم نیست. اما به‌عنوان یک انسان همیشه چیزهای زیادی برای رشد و پیشرفت وجود دارد. تمرین فداکاری و گذشت نسبت به رفتار همسر یکی از مهم‌ترین معیارهای داشتن یک ازدواج موفق است. همچنین تمرین کنید اشتباهات گذشته همسر خود را فراموش کنید و فرصت بهتر شدن در ازدواج را به او دهید.

ازدواج خود را با دیگران مقایسه نکنید

 

هر ازدواج و رابطه زناشویی شرایط منحصر به خود را دارد. بر اساس آنچه در تلویزیون یا در روابط زناشوییدوستان و نزدیکان خود می‌بینید زندگی مشترک و ازدواج خود را قضاوت و مقایسه نکنید. همان‌طور که ما به‌عنوان انسان با یکدیگر متفاوتیم، ازدواج و روابط زناشوییمتفاوتی نیز با دیگران خواهیم داشت.

 

از خود گذشتن منجر به شادی در ازدواج می‌شود
ازدواج به معنای سازش نیست و مصالحه هرگز در ازدواج جواب نمی‌دهد. ازدواج به معنی مطیع بودن متقابل است. ازدواج به این معنی نیست که من به خاطر تو ازآنچه می‌خواهم می‌گذرم و انتظار دارم تو هم به‌عنوان همسر همین‌گونه باشی. در عوض، ازدواج یعنی اینکه شما می‌توانید به خاطر شادی و خوشبختی همسر خود از خواسته‌های خود بگذرید. مطمئن باشید شادی همسر شما منجر به موفقیت در ازدواج شما خواهد شد.

 

 

By: Moshaverebama

 

منابع:

moshaverebama.com

RavanshenasiBartar.com

ارسال پاسخ

ravanshenasibartar
سلام . به وب سایت روانشناسی برتر دات کام خوش آمدید . امیدواریم شما کاربر همیشگی سایت برتر باشید . با ارزوی بهترین ها