لطفا یک منو را به مکان منوی اصلی زیر اختصاص دهیدمنو

مشاوره روانشناسیوب گردی

وقتی عصبانی می شوید چه باید بکنید

وقتی عصبانی می شوید چه باید بکنید

 

وقتی عصبانی می شوید چه باید بکنید

 

اینجا پیشنهادهایی برایتان آورده ایم که به صبر از دیدی فراتر از انفعالی نگاه کنید و آن را به یکی از مهمترین مهارت های زندگی کردن تبدیل کنید.

از زمان های خیلی قدیم گفته اند که صبر یکی از فضیلت های اخلاقی است. شاید یکی از چیزهایی که باعث آزارتان می شود همین است که همیشه گفته اند باید صبر داشته باشید. در دنیای مدرن امروز نیاز داریم که کمی بیشتر در این مورد توجیه مان کنند. ما به شواهد و مدارکی نیاز داریم که نشانمان دهد صبر کردن در زندگی به نفع مان خواهد بود.

در دنیای به شدت رقابتی امروز، صبور بودن یعنی دوم شدن یا شاید هم آخر شدن. به عبارت دیگر، صبر شاید به چشم ضعف دیده شود.

لغت نامه مریام وبستر، صبر را اینطور معنی می کند، توانایی حفظ آرامش و اذیت نشدن در زمان انتظار طولانی یا در برخورد با مشکلات یا افراد سرسخت. نکته خاصی در این معنی دیده نمی شود. با اینکه حفظ آرامش یا اذیت نشدن در مواجه با مشکلات یا افراد سرسخت عالی به نظر می رسد ولی واقعاً مشخص نیست که اینکار چطور باید انجام شود و چه حسی در فرد ایجاد می کند.

ایجاد مهارت تمرکز حواس و ملاحظه کار بودن روش ایجاد صبر است. ایجاد صبر سه مولفه اصلی دارد:

پذیرش آنچه که در زمان حال وجود دارد.
درک اینکه همه چیز تغییر می کند.
تصور نکردن اینکه شما تنها و جدا از دیگران هستید.
صبر شاید به نظر چندان جذاب نرسد ولی برای سلامت و کارایی شما ضروری است. و تصور نکنید که فقط افرادی مثل حضرت ایوب و دالای لاما از پس آن بر می آیند. علوم روانشناسی جدید بر آن تاکید دارند و وقتی منتظر اتفاق بعدی در زندگی تان هستید، تنها کاری است که باید انجام دهید.

وقتی صبرتان لبریز می شود چه باید بکنید

بی صبری و بی حوصلگی شما را نه تنها از مقاصد خوبتان بلکه از افراد مهم زندگی تان دور می کند. وقتی در خانه یا هر جای دیگری دچار خشم و کلافگی می شوید، دلیل آن این است که از این سه مولفه که در بالا اشاره کردیم دور شده اید.

در زیر توصیه ها و پیشنهادهایی آورده ایم که کمکتان می کند به صبر از دیدی فراتر از فقط منفعل بودن و انتظار کشیدن نگاه کنید و بتوانید آن را به یکی از مهمترین مهارت های زندگی تان تبدیل کنید.

صبر
صبر

۱- از خودتان سوال کنید: آیا خشمتان در مقابل فردی دیگر حس خوبی به شما می دهد؟

آیا این خشم باعث می شود کنترل بهتری روی اوضاع پیدا کنید؟ آیا قدرت فکر کردنتان را تقویت می کند یا مسدود؟ لبریز شدن صبرو در رفتن از کوره چه تاثیرات منفی بر خودتان و دیگران خواهد داشت؟ اینکار چه هزینه هایی برایتان به دنبال دارد؟

۲- از خودتان سوال کنید: از این از کوره در رفتن چه درسی می گیرید؟

این واکنش ها چطور می تواند شما را درمورد مرزهای ظرفیت صبرتان آگاه کند؟ لازم نیست دردی که ممکن است اینکار برایتان به همراه داشته باشد را دوست داشته باشید ولی آیا اصلاً دوست دارید بخاطر این فرصت برای تقویت صبر و ظرفیت سلامتتان قدردان باشید؟

۳- برای خودتان هدف قرار دهید که در جمع از واکنش های احساسی و لحظه ای خودداری کنید

خودتان را به تمرین کردن صبر متعهد کنید.

۴- سنگر بگیرید

سعی کنید خودتان را در موقعیت هایی که لازم است درمقابل میل به واکنش های احساسی در زمان خستگی و کلافگی مقاومت کنید، قرار ندهید. تمرینات  را برای زمان هایی نگه دارید که احتمال لبریز شدن صبرتان کمتر است.

 

ارسال پاسخ

ravanshenasibartar
سلام . به وب سایت روانشناسی برتر دات کام خوش آمدید . امیدواریم شما کاربر همیشگی سایت برتر باشید . با ارزوی بهترین ها