پرتال روانشناسی
محبوب کن - فیس نما
 • روانشناسی و موفقیت
 • تغذیه سلامت
 • رابطه و ازدواج
 • زیبایی و سلامت
 • عکس نوشته موفقیتی
 • معرفی و دانلود کتاب
 • رفتار والدین درباره استفاده کودکان از لوازم آرایشی

  مجموعه : روانشناسی کودک و نوجوان , سبک زندگی

  رفتار والدین درباره استفاده کودکان از لوازم آرایشی

   

  رفتار والدین درباره استفاده کودکان از لوازم آرایشی

   

   

  همانگونه که همه ی میدانیم سرب موجود در رژ لب می تواند برای کودکان خطرآفرین باشد و به طور کلی بهره گیری دختربچه ها از لوازم آرایشی نادرست هست. کافی‌ست فقط چند دقیقه از فرزندتان غافل شوید و وی را در اتاق‌تان تنها بگذارید تا با صحنه‌ای آشنا برای بیشتر مادران مواجه شوید! لوازم‌آرایش‌تان کاملا بهم‌ریخته و صورت فرزندتان رنگی هست.

   

  در یک دستش رژ و در دست دیگر یک قلم‌مو گرفته و با هیجان سعی میکند خودش را آرایش کند. گرچه که میز و صندلی و در و دیوار اتاق هم در‌ امان نیستند.تقریبا همۀ کودکان، به ویژه دختربچه‌ها علاقه غیرقابل وصفی به لوازم‌آرایش دارند. بیایید بپذیریم رنگ‌بندی‌ متنوع و بسته‌بندی‌ها‌ی جذاب لوازم‌آرایش در‌این کنجکاوی بی‌تاثیر نیست.

   

  گرچه که نباید فراموش کنیم الگوبرداری از شخصیت‌های کارتونی، اطرافیان و مهم‌تر از همه ی خودتان، علت اصلی کشیده‌شدن بچه‌ها پای میز آرایش شماست.

   

  برای شما راهکارهایی داریم تا از اشتیاق کودک‌تان به آرایش بکاهید.

  مراقب باشید! واکنش نخست شما هنگام مواجه با فرزندتان بسیار مهم هست. برخورد عصبی شما می تواند حس کنجکاوی وی را شدیدتر کند. از طرفی اگر وی را تشویق کنید یا از او که حالا یک کوچولوی رنگارنگ هست تصویر بگیرید، احساس میکند که شما این‌ کار وی را دوست‌ دارید و حالا برای‌تان دیدنی‌تر شده‌هست. بنابراین خونسرد باشید و از راهکار‌های زیر بهره گیری کنید:

   

  کاملا منطقی صحبت کنید

  برای کودک‌تان توضیح بدهید که بهره گیری از لوازم‌آرایش برای سن آن‌ها اصلا مناسب نیست. چون معمولا افرادی از این وسایل بهره گیری میکنند که عیب‌ و‌ نقضی روی صورت‌شان دارند یا میخواهند جوان‌تر به‌نظر برسند. به او بگویید که کودکان آن قدر بی‌نقص و خوشگل میباشند که نیازی به بهره گیری از این مواد ندارند. آن‌ها باید بدانند پوست لطیف‌شان در اثر بهره گیری از لوازم‌آرایش آسیب می بیند.

   

  جایگزین مناسب داشته باشید

  چه اشکالی دارد که دخترکوچولوی شما بخواهد زیباتر باشد؟ برای او گل‌سر، تاج، سنجاق‌سر و تل‌های رنگارنگ تهیه کنید و روش‌های گوناگون بستن مو را به‌او آموزش‌دهید و نشان‌دهید که این‌ وسایل جزئی‌ از لوازم‌آرایش مناسب سن اوست.

   

  یادآوری یک خاطره

  حتما شما هم یک روز تلخ را به‌دلیل دارید که پوست دلبندتان در اثر یک شیطنت زخم کوچکی برداشته بود. آن‌روز را به او یادآوری کنید تا بداند زخم یا خراش یا آسیب‌های پوستی آزاردهنده میباشند. در ادامه به‌ او بگویید که بهره گیری بی‌جا از لوازم آرایش باعث آسیب به پوست حساس و لطفا او خواهد شد.

   

  شما الگوی کودکان‌تان هستید

  این‌بار شما قایم شوید! بله. باید سعی کنید جلوی چشم کودکان کمتر آرایش کنید. آن‌ها شما را الگوی خود می دانند و هرچه از شما ببینند تکرار می کنند. برای آرایش کردن جایی بروید که در دید کودکان نباشید.

   

  وسایل آرایش‌رنگارنگ و وسوسه‌انگیزتان را جلوی چشم نگذارید

  کودکان رژ لب، لاک و رژگونه را بیشتر از بقیه وسایل شخصی شما دوست‌ دارند. سعی کنید جای مخصوص و دور‌از‌دسترس برای این رنگارنگ‌های کوچک در نظر بگیرید.

   

  لوازم‌آرایش مخصوص کودکان

  این‌بار که دارید برای خودتان خرید میکنید از فروشنده، لوازم‌آرایش مخصوص کودکان بخواهید. این محصولات اخیر ضد‌حساسیت میباشند و آسیب کمتری به پوست حساس بچه‌ها وارد می کنند. اگر روند تربیتی شما با این مسئله مغایرت ندارد می توانید با دقت به سن فرزندانتان برایش لاک یا رژ مخصوص بخرید. اما توصیه ما این هست که فرزندتان را به هرروشی که میتوانید مطمئن کنید که او زیباترین فرشته هست و هیچ نیازی به آرایش ندارد.

   

  وب سایت روانشناسی و سبک زندگی برتر

  http://www.ravanshenasibartar.com

  • ۵ رازی که زن و شوهر را به هم نزدیک می کند
 • تازه ترین ها
 • پربیننده های هفته
 • پربیننده های ماه
 • کانال مثبت اندیشی و موفقیت

  روانشناسی برتر در فیسنما