پرتال روانشناسی
محبوب کن - فیس نما
 • روانشناسی و موفقیت
 • تغذیه سلامت
 • رابطه و ازدواج
 • زیبایی و سلامت
 • عکس نوشته موفقیتی
 • معرفی و دانلود کتاب
 • کلیپ تنها یک بار داستانم را می گویم، نه بیشتر!

  مجموعه : مدار مشتری - مهندس عادلی , وب گردی

  مشاهده کلیپ آموزشی http://goo.gl/V8yThZ

  متن کلیپ:

  سلام. شهرام عادلی هستم مدرس و مشاور فروش و خدمات مشتری و نویسنده کتاب مشتری دوره گرد.

    برای همه ما پیش اومده که با شماره تلفن بخش پشتیبانی شرکتی تماس می گیریم و پس از توضیحات کامل در مورد مشکلمون برای اپراتور، اون شخص مارو به شخص دیگری ارجاع میده و مجبور می شیم تمام داستان رو دوباره از ابتدا برای شخص دوم هم توضیح بدیم. حتی اگه خیلی بدشانس باشیم ممکنه مجبور بشیم برای ۳ تا ۴ نفر دیگه همون داستان رو تعریف کنیم.

    اتفاق دیگه ای که ممکنه بیوفته زمانیه که اپراتور اتوماتیک تلفن از ما میخواد که قبل از اتصال به اپراتور انسانی یکسری اطلاعات رو وارد سیستم کنیم. این موضوع بارها برای خود من اتفاق افتاده مخصوصا با شرکتی که اینترنت منزل منو تامین می کنه و شرکت تلفن همراهی که من از سرویس اینترنت سیار اون استفاده می کنم.

    هر دوی این شرکت ها از سیستم اتوماتیک پاسخگویی استفاده می کنند و در همان ابتدای تماس، صدای راهنما از مشتری می خواد که شماره تلفن یا شماره اشتراک سرویس مورد نظرش رو وارد کنه و در غیر اینصورت سیستم به مرحله بعد و اتصال به اپراتور انسانی وارد نمیشه.

    تازه وقتی اپراتور گوشی رو برمیداره با کمال تعجب از شما میخواد که شماره تلفن و یا شماره اشتراک سرویستون رو بازگو کنید و اینجاست که شما از خودتون می پرسید چرا؟ من که یکبار اطلاعاتم رو وارد سیستم کردم، چرا دوباره باید این اطلاعات رو بازگو کنم؟! این دقیقا مصداق اتلاف وقت و هزینه هم برای مشتری و هم برای شرکت ارائه دهنده خدماته.

    البته جالبه که بدونید شرکتی که نقشه های دستگاه GPS  منو آپدیت میکنه دقیقا برعکس دو شرکت قبل عمل میکنه. اتفاقا دیروز پس از ۴ سال باهاشون تماس گرفتم تا نقشه دستگاه خودم رو به روز کنم. شاید باورتون نشه اونا فقط با دیدن شماره موبایل من روی سیستم پاسخگویی شرکت، نه تنها منو با اسم صدا کردن بلکه تاریخ آخرین تماس من با اونها، تاریخ آخرین به روزرسانی نقشه، نسخه کنونی نقشه و حتی آدرس ایمیل منو بازگو کردن و در عرض کمتر از ۱۲ دقیقه خرید، دانلود و به روزرسانی نقشه تنها توسط پشتیبانی یک اپراتور برای من انجام شد و نام این شرکت را تا ابد در ذهن من حک کرد.

    این یعنی استفاده هوشمندانه از زمان که به اندازه طلا برای کسب و کار من و شما ارزش داره. نکته اینه که اگر می خواهیم نام شرکت ما هرگز از ذهن مشتری پاک نشه بایستی تنها و تنها یکبار اطلاعات مشتری رو ثبت کنیم و تا ابد هرگز دوباره این اطلاعات را از مشتری نپرسیم و روش اصولی داشتن این حافظه شگفت انگیز همونطور که قبلا هم گفتم استفاده از نرم افزار CRM  هست.

    پس یادمون باشه، تکرار اطلاعات در بهترین حالت مشتری رو عصبانی میکنه و در بدترین حالت کاری میکنه که مشتری دیگه هرگز سراغ ما نیاد و برعکس به یاد آوردن مشتری معجزه ای میکنه که به راحتی یک مشتری رو تا ابد تبدیل به مشتریان وفادار - برترما میکنه. امیدوارم از آموزش امروز لذت برده باشید.

    از شما دعوت می کنم از وب سایت من www.madaremoshtari.com  بازدید و در خبرنامه سایت عضو بشید تا جزء اولین نفراتی باشید که از اتفاقات وب سایت باخبر می شید. من شهرام عادلی هستم و آرزو می کنم همیشه در مدار مشتری باشید.

  نویسنده مطلب: شهرام عادلی

  انتشار : پورتال روانشناسی و مشاوره برتر

  http://www.ravanshenasibartar.com

  تازه های مدار مشتری - مهندس عادلی

  Customer Orientation,مشتری مداری,مشتری,جذب مشتری,مشتری خوب,بهترین مشتری,چگونه مشتری خوب جذب کنیم,بازاریابی,کسب درامد,فروش,راه های فروش,فروشنده موفق,چگونه فروشنده باشیم,مدار مشتری,مشتری مداری,عادلی,مهندس عادلی,شهرام عادلی,فروشنده موفق باشیم,راهنمای فروش,کسب ثروت,روانشناسی,روان شناسی,موفقیت,مجله موفقیت

  • ۵ رازی که زن و شوهر را به هم نزدیک می کند
 • تازه ترین ها
 • پربیننده های هفته
 • پربیننده های ماه
 • کانال مثبت اندیشی و موفقیت

  روانشناسی برتر در فیسنما