لطفا یک منو را به مکان منوی اصلی زیر اختصاص دهیدمنو

اخباراخبار جدید

الناز رکابی در مسابقات جهانی سنگ نوردی+عکس

elnaz-rekabi

 

الناز رکابی در مسابقات جهانی سنگ نوردی

الناز رکابی، عضو تیم ملی ایران، در نخستین مرحله از مسابقات جام جهانی سنگ نوردی در سوئیس شرکت کرد. او در یک خانواده ورزشکار پرورش یافته و از دوران نوجوانی آرزویش قهرمانی در رقابتهای جهانی بوده است.

الناز رکابی، عضو تیم ملی ایران، در نخستین مرحله از مسابقات جام جهانی سنگ نوردی در سوئیس شرکت کرد. او در یک خانواده ورزشکار پرورش یافته و از دوران نوجوانی آرزویش قهرمانی در رقابتهای جهانی بوده است.

الناز درباره سنگ نورد بودن در ایران گفت: «من خیلی از دوستانم را تشویق می کنم. به هر کسی می گویم که من سنگ نورد هستم، سورپرایز می شود از اینکه یک دختر سنگ نورد است. یعنی برای همه عجیب است. حالا یک تبلیغی می شود که دخترهای دیگر هم بیایند سنگ نوردی بکنند و استفاده بکنند.»

این ورزشکار درباره یکی از مشکلاتش در ایران اظهار داشت: «یکی از بزرگترین مشکلات من این است که در تمرینات خیلی تنها هستم. هیچ کس در ایران (در بین خانم ها) بالاتر از من نیست و اجازه هم نمی دهند که با پسرها تمرین کنم.»

او بیان کرد: «در اوایل برای آنها خیلی عجیب بود که یک نفر چرا باید با پوشش بیاید و چرا در این گرما با کلاه و یا با هد یا با لباس بلند دارد ورزش می کند. برای آنها عجیب بود. همه کارها را خودمان انجام دادیم. حتی در تمرینات سعی می کنم که با حجاب تمرین کنم که (میزان) سازگاری (بدن) بالاتر برود.»

فدراسیون جهانی سنگ نوردی هم برای فراهم کردن شرایط حضور زنان ایرانی در مسابقات، حجاب آنها را پذیرفته است.

کریستوف بیون، عضو کمیته فنی فدراسیون جهانی سنگ نوردی گفت: «زنان ایرانی مجبور هستند که روسری سرشان کنند. ما این موضوع را قبول کردیم، زیرا مهم است که آنها در مسابقات شرکت کنند.»

مقامات کمیته بین المللی المپیک چهار ماه دیگر درباره حضور رشته سنگ نوردی در بازی های المپیک توکیو تصمیم خواهند گرفت.

آقای بیون ضمن دفاع از ورزش سنگ نوردی اظهار داشت: «ما به رشته های دیگر حسادت نمی کنیم. رشته ما یک ورزش واقعی است که ورزشکارانش به سختی تمرین می کنند. ورزشکاران در انتظار کسب مدال المپیک هستند و می خواهند این رشته را به همه معرفی کنند.»

یکی دیگر از آرزوهای الناز حضور در بالاترین سطح رقابتهای جهانی، یعنی بازی های المپیک است.

او بیان کرد: «تمام تلاش خود را می کنم که تا آن موقع خود را در اوج نگهدارم. بتوانم با هزینه هایی که خودم می کنم برای جام جهانی ها سطح کارم را بالاتر ببرم. سعی می کنم که تا آن موقع خود را به اوج برسانم.»

منبع: موفقیت / مجله برتر

ارسال پاسخ

ravanshenasibartar
سلام . به وب سایت روانشناسی برتر دات کام خوش آمدید . امیدواریم شما کاربر همیشگی سایت برتر باشید . با ارزوی بهترین ها