لطفا یک منو را به مکان منوی اصلی زیر اختصاص دهیدمنو

روانشناسی زندگیروانشناسی و موفقیت

۳ روش افزایش اعتماد به نفس شما

47بازدید

۳ نکته برای افزایش اعتماد به نفس

 

ترس، نا امنی، عدم اعتماد به نفس و مانند آن می تواند بزرگترین موانع برای بسیاری از ما در زندگی باشد. برای غلبه بر این موانع منفی، بسیاری از مردم به رفتارهای ناسالم و یا اجباری روی می آورند.

این رفتارهای نامطلوب ممکن است به طور موقت احساس منفی را خنثی کند، اما آن شما را در مسیر سالم و بی خطر قرار نمی دهد، دارلین هانتر، یک سخنران مشهور و نویسنده پیروزی – توانایی می گوید : یاد بگیرید چگونه چالش های زندگی را به یک نگرش برنده تغییر دهید.

در حالی که برخی از مردم با خرید چیزهای بسیار گران قیمت احساس اعتماد به نفس را در خود ایجاد می کنند، یک راه مقرون به صرفه نیز همان  نتیجه را می دهدکه آن تفکر مثبت است.

 

هانتر سه مسیر معین زندگی همراه با اعتماد بنفس را ترسیم نمود :

۱- کاری را انجام بده که دوست داری

شما حس بزرگ شادی و کمال را هنگامی بدست می اورید که  علاقه مندی های خود را دنبال کنید – چیزی را که دوست دارید انجام دهید حتی اگر برای آن چیزی پرداخت نکنید. علاقه مندی های خود را دنبال کنید و اجازه دهید مهارت های جدیدی در زمینه هایی بدست آورید که شما را به سمت بهتر بودن سوق می دهند و در آن زمینه ها احساس قدرت می کنید.

۲- با خود صادق باشید

مسیر حرفه ای و یا زندگی خود را در  جهت خاصی بر اساس چیزهایی که دوستان و یا اعضای خانواده برای شما می خواهند قرار ندهید.

همچنین تفکر  صادقانه در مورد منابع، مهارت ها و توانایی هایتان همراه با تفکر در مورد آنچه برای حرکت  به جلو برای شما مورد نیاز است لازم می باشد. به نصایح و پیشنهادات افرادی که در حال حاضر, کاری را که شما می خواهید در آینده انجام دهید, انجام می دهند, گوش فرا دهید.

۳- وارد جریان شده و انعطاف پذیر باشید

وقتی که اهداف و رویاهای خودتان را مشخص نمودید، نباید پوست نازک باشید. شما باید قوی و با اراده باشید و با عزم راسخ آنچه را که می خواهید بدست آورید .

 

منبع: nmls / ravanshenasibartar

وبسایت روانشناسی برتر

ارسال پاسخ

ravanshenasibartar
سلام . به وب سایت روانشناسی برتر دات کام خوش آمدید . امیدواریم شما کاربر همیشگی سایت برتر باشید . با ارزوی بهترین ها